Tartalomjegyzék  
  Gy.I.K. •  Keresés •  Taglista •  Csoportok •  Regisztráció •  Privát üzenetek •  Belépés

Sakk

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsibi
Site Admin




Csatlakozott: 2007.07.10. Kedd 16:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Barcs

Hozzászólás Hozzászólás témája: Eredmények Csillag étterem!! Hozzászólás az előzmény idézésével

A BVSE Sakk szakosztálya a „Csillag Étterem Kupa” első fordulóját augusztus 25-én rendezte meg. Az első fordulóban 8-an indultak. Az első öt helyezett a versenysorozat szabályai szerint az elért helyezésének megfelelő pontokat kapott.

1. hely Hideg Tamás 4,5 pont 10 pont a helyezésért
2. hely Darvas Ferenc 3,5 pont 8 pont a helyezésért
3. hely Görgényi János 3,0 pont 6 pont a helyezésért
4. hely Haga Ferenc 3,0 pont 4 pont a helyezésért
5. hely Sáfár Ferenc 3,0 pont 2 pont a helyezésért

A második fordulót október 25-én rendezik. Jelentkezni Molnár László szakosztályvezetőnél lehet 30-667-2180-as telefonon.


Középiskolás egyéni sakkbajnokság.

A Dráva Völgye Középiskola Kollégiumában 2007.04.25-én került sor Barcs Város Középiskolás Sakkbajnokságára. A versenyen 10 tanuló vett részt. A sakkbajnokság végeredménye:
1. Hegyháti József 4 pont
2. Nagy Árpád 4 pont
3. Molnár Zoltán 4 pont
4. Remes Kristóf 3 pont
5. Pesti Péter 2,5 pont
6. Bakonyi Attila 2 pont
7. Daru Dávid 2 pont
8. Bite István 2 pont
9. Lukács Nándor 1 pont
10. Pálfi Gergely 0,5 pont

Mindegyik résztvevő a Dráva Völgye Középiskola tanulója. Felkészítő tanár: Hajdu József .
Versenybíró: Molnár László szakosztályvezető.

A verseny 5 fordulós svájci rendszerben 2x15 perces formában került megrendezésre. A helyezések eldöntésénél a Bucholz értékelés illetve az egymás elleni eredmény lett figyelembe véve
Hozzászólás Elküldve: Kedd. Ápr. 15, 2008 9:08 am 
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsibi
Site Admin




Csatlakozott: 2007.07.10. Kedd 16:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Barcs

Hozzászólás Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

yvorl írta:
Egy kérdés, még mindig Molnár László a szekvezető és a telefonszám is stimmel ugye?


Öszintén szólva nem tudom,de nagyon valószinünek tartom,szerintem egy próbát megér! Very Happy Jó forumozást!
Hozzászólás Elküldve: Pént. Ápr. 11, 2008 8:48 am 
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
yvorl
Vendég







Hozzászólás Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kérdés, még mindig Molnár László a szekvezető és a telefonszám is stimmel ugye?
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Ápr. 10, 2008 11:42 am 
Vissza az elejére
zsibi
Site Admin




Csatlakozott: 2007.07.10. Kedd 16:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Barcs

Hozzászólás Hozzászólás témája: Sakk Hozzászólás az előzmény idézésével

BVSE - Sakk Szakosztály

Szakosztályvezető:
Molnár László

Cím:
7570 Barcs, Bajcsy-Zs. u. 32-34.

Tel.: 06-30/667-2180


Szakosztály 2006. évi működése.

Mivel minden hétfőn szakosztályi házi versenyek illetve edzések vannak, ezért külön szakosztályi gyűléseket nem tartunk. Minden év februárjában tartunk egy éves beszámoló taggyűlést.
Létszámunk változó, jelenleg 10 fő. Sajnos hárman kiléptek illetve más városba költöztek, ketten beléptek, így létszámunk jelenleg 10 fő. Pénztárosunk távozása miatt Dr. Iliásics Károlyt választottuk meg szakosztályunk pénztárosának. Más személyi változás nem történt.
Megrendeztük a városi felnőtt rapid bajnokságot, de az ifjúsági bajnokságokat a kis létszám miatt nem sikerült megrendezni. Sikerült megrendezni a III. Sakkfesztivált, ahol a nagyatádi sakkozók négy fős csapatával mérkőztünk meg.

Részt vettünk:
- 2006.07. 14-15-17 és 22-23-án a nagyatádi városi bajnokságon 2x2 órás minősítő versenyen 4 fővel.
- 2006.09.09-én Kaposváron a Böszörményi Nagy Géza emlékversenyen vettünk részt 5 fővel.
- 2006.10.28-án rendeztük meg a városi rapid bajnokságot.
Jövőre tervezzük a város napi rendezvényekhez kapcsolódva a IV. Sakkfesztivált és a városi sakkversenyeket. Részt veszünk több meghívásos versenyen Kaposváron, Nagyatádon és Szigetváron.

2006.11.09-én a Boróka Vendéglő kisterméből sikerült átköltöznünk a felújított Művelődési Központ felső tanácskozó termébe így hétfőnként a sakkfoglalkozásainkat már itt tartjuk nagyon kultúrált körülmények között.
Sakkoktatás is folyik az Arany János Általános Iskolában és a Dráva Völgye Középiskolában. A diákolimpiákon korlátozott számban tudtunk részt venni, mert a távoli rendezés miatt nem volt módunkban benevezni. Sajnos a felső tagozatos sakkozók inkább a focibajnokságokat részesítették előnyben, így csak alsó tagozatos tanulókkal folyik az oktatás. A Dráva Völgye Középiskolában az átépítés miatt szünetelt a sakkoktatás. Ezért is nem tudtuk megrendezni az ifjúsági városi versenyeket.

***

A BVSE Sakkszakosztályt 2005.05.10-től felvették a Magyar Sakkszövetségbe. A Magyar Sakkszövetségtől 10 főnek kértük meg a hivatalos regisztrációs kártyát, azért, hogy érvényes Élő-pontokat tudjunk szerezni. Ez négy főnek a nagyatádi városi nyílt bajnokságon sikerült is.

Létszámunk változó, jelenleg 11 fő. Befizettük a tagdíjat 11 főre a BVSE számára és a Magyar Sakkszövetségnek is a félévi tagdíjat.

Megrendeztük és most fejeztük be a városi felnőtt és korcsoportos ifjúsági bajnokságokat. Köszönet az oklevelekért és az érmekért Horváth Gábor sportreferensnek. Sikerült megrendezni a nagyon jó hangulatú II. Sakkfesztivált, amelyen két nagyatádi sakkozó adott "négykezes" sakkszimultánt.

Részt vettünk:
- 2005.01.22-én a nagyatádi "Téli Kupán" 4 fővel

- 2005.07.15-17 és 23-24-én a nagyatádi városi bajnokságon 2x2 órás minősítő versenyen 4 fővel.

- 2005.09.11-én a Zrinyi napokon szimultánon és snell versenyen 5 fővel.

- 2005.09.24-én a határfutáskor a verőcei sakkozókkal kétfordulós 2x25 perces rapidversenyen.

- 2005.11.26-án a nagyatádi "Téli Kupán" 7 fővel.

Idén tervezzük a város napi rendezvényekhez kapcsolódva a III. Sakkfesztivált és a városi sakkversenyeket. Részt veszünk több meghívásos versenyen Kaposváron, Nagyatádon és Szigetváron.

Ebben az évben a Boróka Vendéglő kistermében voltak hétfőnként a sakkfoglalkozásaink. Még nem tudjuk jövőre mi lesz, mert az éttermet délutánonként be akarják zárni. Reméljük, hogy a Művelődési Ház átalakítása után állandó helyet kapunk a felső szinten kialakított tanácsteremben. Erre ígéretet kaptunk Vértes György igazgatótól. Valamint a Városi Strandot is be szeretnénk vonni a sakkélet népszerűsítésébe szabadtéri sakktábla elhelyezésével és esetleg 5-6 db sakk készlet bérelhetőségével kihasználva a vendéglő teraszának asztalait.

Sakkoktatás is folyik az Arany János Általános Iskolában és a Dráva Völgye Középiskolában. A diákolimpiákon korlátozott számban tudtunk részt venni, mert a távoli rendezés miatt nem volt módunkban benevezni. Reméljük, hogy jövőre a megyei sakkszövetség kérésünket figyelembe veszi és Kaposvár térségében rendezi meg a diákolimpia egyéni és csapat bajnokságát.

Összességében megállapítható, hogy az alapfeladatok ellátását Barcson biztosítani tudtuk, és a médiákon keresztül népszerűsítettük ezt a szép játékot.

A BVSE Sakkszakosztály 2006 évi programja.

Erre az évre csak a betervezett versenyeket illetve kisebb programokat valósítjuk meg.

Most június 17-én rendezzük meg a III. Sakkfesztivált. A helyszínként a strandot szeretnénk biztosítani. Így a sakk népszerűsítése is folyamatos lesz. A sakkfesztivál vendége a nagyatádi csapat lesz. Velük 16 fordulós villámversenyt játszunk.

Júliusban a nagyatádi városi nyílt bajnokságon veszünk részt. Ez kilenc fordulós és értékszám szerző verseny. Öt versenyzőnknek kértük meg és megkaptuk a regisztrációs kártyát így módunk lesz rá, hogy értékszámunkat növeljük.

Ezen felül a városi alapbajnokságokat rendezzük meg októbertől novemberig.
Hozzászólás Elküldve: Csüt. Aug. 23, 2007 5:44 pm 
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  



Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség